Przyjęłam tylko 20 tabletek, jak długo powinnam zabezpieczać się dodatkowo?

Zniszczyła mi się jedna tabletka z opakowania. Zgodnie z informacjami na tej stronie, postanowiłam przyjąć dwadzieścia i zrobić potem siedmiodniową przerwę. Pytanie brzmi, czy podczas przerwy i przy rozpoczęciu następnego blistra powinnam zabezpieczać się dodatkowo? Jak długo?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze proszę pamiętać, że powinna Pani postępować zgodnie z zaleceniami zamieszczonymi na ulotce dołączonej do leku przez producenta, a nie zgodnie z informacjami ze stron internetowych. Tak jak jednak Pani napisała, w takiej sytuacji powinna Pani przyjąć 20 tabletek, a następnie zrobić klasyczną 7 dniową przerwę w czasie której wystąpi krwawienie z odstawienia. Nie ma również potrzeby stosowania dodatkowego zabezpieczenia ani podczas przerwy, ani podczas zażywania tabletek z nowego blistra. Proszę tylko pamiętać, że pierwszą tabletkę z nowego blistra powinna Pani przyjąć ósmego dnia przerwy.