Przyjmowanie dawek szczepionki Engerix B a planowany zabieg chirurgiczny

dzień dobry pierwsze szczepienie(ENGERIX B) 11.05.2013 drugie szczepienie ------------------ 07.06.2013 trzecie szczepienie -------------------21.06.2013 operację miałem w pazdzierniku 2013r teraz powinienem pobrać 4dawkę , 27.06.2014 dowiedziałem się ,że muszę poddać się zabiegowi chirurgicznemu termin mam 08.07.2014 czyli mam praktycznie tydzień , co mam zrobić czy pobrać tą dawkę czy po operacji. pozdrawiam

Proponuję 2 opcje: przyjąć czwartą dawkę lub wykonać badanie poziomu przeciwciał we krwi. Obie sprawy warto omówić z lekarzem operującym w odniesieniu do Pana oczekiwań i pilności zabiegu.

O ile wiem to trzy dawki wystarczają, warto zbadać poziom przeciwciał, to może świadczyć o stanie odporności i konieczności ewentualnej dawki przypominającej