Przyjmowanie leków po zawale serca

Jestem po zawale serca (około 6 lat temu) regularnie przyjmuje leki, jednak miałem teraz mocy wylew krwi do oka. Okulista przepisał krople do oczu, zalecił zażywanie rutinoscorbinu i cyclonamine, ale zalecił również nieprzyjmowanie Acardu. Czy brak Acardu a przyjmowanie tamtych leków (trochę jednak zakrzepowych) nie zaszkodzi. Możliwa wizyta u kardiologa dopiero 3 listopada. Proszę o poradę co robić z tymi lekami. Dziekuję

Aleksander Ropielewski

Nie wiem jakie są pozostałe leki o działaniu antyagregacyjnym jakie Pan przyjmuje i przez jak długi okres czasu ma Pan odstawić Acard. Możliwe jednak, że zwiększy to ryzyko incydentu naczyniowego. Jednak w takich sytuacjach lekarz (w tym wypadku okulista) decyduje o konieczności zmniejszenia ochrony antyagregacyjnym w przypadku wyraźnych wskazań do tego.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski