Przyjmowanie leku Distreptaza a karmienie piersią

WitamByłam u ginekologa, bo pobolewa mnie brzuch dołem, jestem po cesarce 4 mc.. karmie piersią ale dość rzadko głownie w nocy, mam problemy również z wypróżnieniem i boli mnie tam wszystko. lekarz przepisał mi DISTREPTAZA ale pisze na ulotce ze nie mozna ich zazywac przy karmieniu piersią.lekarz tylko mi powiedział ze mam je brac po karmienu w nocy jeden raz, a jesli dziecko znow będzie chciało jesc piers, to nie moge dawacPIERSI??aRano Bez problemu Znów Moge Karmic? proszę o poradę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji powinna Pani wcześniej odciągnąć pokarm i nie karmić piersią po przyjęciu preparatu. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem prowadzącym.