Przyjmowanie leku na nerwicę lękową a opalanie w solarium

Dzien dobry biore od ponad roku lek o nazwie asertin dawka 150 na nerwice lękową czy mogę spokojnie korzystać z solarium ? niczym to nie grozi ? dodam ,ze opalalam juz sie na sloncu dosc mocno bylam czerwona ,ale wysypki żadnej nie dostałam czy mimo to mogę dostać w solarium ? lub innych objawów takie jak duszności itp
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Jednym z działań niepożądanych przyjmowanego przez Panią preparatu jest nadwrażliwość na światło. W trakcie jego przyjmowania radziłabym powstrzymać się więc od korzystania z solarium. Grozi to bowiem reakcją alergiczną i powstaniem na skórze nieestetycznych i swędzących zmian.