Przyjmowanie tabletek Vibin mini a brązowa wydzielina z pochwy

Od kilku dni występowały u mnie brązowe plamienia a dzisiaj dostałam okres.Dodam że biore tabletki Vibin mini od ok 8 miesiecy i nigdy wczesniej nic takiego mi sie nie zdażyło ponieważ zostało mi jeszcze 7 tabletek to rozpoczenia okresu.Nie wiem czy w takiej sytuacji zaprzestać brać różowe tabletki czy dalej je zażywać. Dzisiaj byłam z tym problemem u ginekologa jednak było to zanim wystąpiło krwawienie,tylko brązowa wydzielina.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Koniecznie proszę kontynuować przyjmowanie tabletek zgodnie z planem, tj. dokończyć przyjmowanie tabletek różowych. Następnie zgodnie z planem proszę przyjąć 7 tabletek placebo, oczywiście jeśli specjalista ginekolog nie zalecił inaczej. Jeśli krwawienie nie ustąpi w ciągu kilku najbliższych dni to będzie się przedłużać, proszę ponownie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.