Przyrost beta-HCG a wiek ciąży

Witam OM 25.07(cykl 28chociaz ten w lipcu spoznil sie o 2dni) według ginegologa powinnam być w 6 tyg. ciąży ale na usg nie było widać nawet pęcherzyka kazał powtórzyć badanie beta hcg . pierwsze było wykonane 30.08 miałam wynik 130,0 mIU/ml normy to ciąża - 3 tydzien 5.8 -71.2 4 tydzien 9,5-750 a wczoraj 2.09 na powtórzonym badaniu beta wynik wynosił 598.4 mIU/ml mozliwe zeby ciaza byla 4 tyg a nie tak jak lekarz wyliczył 6 ? wydaje mi sie ze beta ladnie rosnie ,bardzo prosze o odpowiedz .
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Określenie wieku ciąży na tak wczesnym etapie obarczone jest dużym ryzykiem błędu. Często data może różnić się o kilka- kilkanaście dni. Zwykle różnica nie jest większa niż 2 tygodnie. Przyrost beta hCG w ciąży zwykle odbywa się skokowo tak że jego stężenie zwiększa się od półtora do dwóch razy co drugi dzień. Najlepszym jednak wyznacznikiem stanu ciąży jest badanie USG. Dodam jeszcze iż do 6 tygodnia ciąży pęcherzyk może być nie widoczny w badaniu.