Przyrost białych krwinek miesięcznie przy CLL

Kobieta, 65 lat, od 3 lat CLL. Obecnie mam 65 000 białych ciałek krwi, czuję się względnie dobrze- łatwo się męczę. Brak leczenia, tylko wizyty kontrolne co 7 m-cy. Przyrasta mi średnio 1000 białych krwinek miesięcznie. Chciałabym się dowiedzieć jakie są prognozy, ile mam jeszcze przed sobą, do ilu może wzrosnąć ilość bck, przy względnym samopoczuciu?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie można ocenić rokowania na podstawie tak okrojonych danych. Potrzeba więcej informacji i bezpośrednie badanie pacjenta. Tak samo wzrost WBC a samopoczucie jest względne i w dużej mierze zależy od człowieka. Proszę udać się do hematologa.

Nie odpowiadam na pytania "ile mam przed sobą" , gdyż nie zajmuje się przepowiadaniem przyszłości! Na wszystkie pytania winien odpowiedzieć lekarz prowadzący , zż