Przyrost HCG - czy jest prawidłowy?

Witam. Zgodnie z Pani sugestią zrobiłam badania HCG i wyniki były następujące: 27 dni po punkcji (22 po transferze) HCG 8265, po 72h HCG 15257. Czy wzrost ten jest prawidłowy? Pytam, bo poprzednio wspomniała Pani, że powinno się podwoić w ciągu 2 dni, a u mnie nie do końca zdublowało się po 3 dobach. Pozdrawiam, Kamila

Lek. Marta Hat

Witam!

Wynik jest jak najbardziej prawidłowy. Dynamika zmian poziomu beta HCG jest umowna i nie musi wynosić dokładnie dwa razy więcej po 2 dniach.

Prawidłowo poziomy beta HCG w początkowych tygodniach ciąży podwajają się co 2-3 dni aż do 8.-12. tygodnia ciąży, kiedy to lepszym wskaźnikiem oceny płodu jest USG.

Pozdrawiam serdecznie!