Przyrost masy ciała a posiłki bogate w białka i tłuszcze oraz węglowodany

Witam, mam pytanie odnośnie przyrostu masy. Czy same jedzenie posiłków opartych na dużej ilości białka tłuszczów i węglowodanów spowoduje choć trochę przybranie na masie ciała ?

Witam,

przy diecie na przyrost masy ciała, bardzo ważne jest, aby bilans energetyczny był dodatni. To znaczy wartość wydatku energetycznego powinna być mniejsza niż wartość energii dostarczonej do organizmu wraz z pożywieniem. Dlatego też, zwiększenie ilości węglowodanów, białek i tłuszczów w diecie powinno prowadzić do wzrostu masy ciała. Należy jednak pamiętać, aby ilość białka nie była zbyt duża, ponieważ jego strawienie, jest wysokoenergetyczne dla organizmu.

Serdecznie pozdrawiam,
mgr Alicja Golonka
www.dietetyk-proporcja.pl