Przyspieszenie owulacji

Witam!! Do 10 grudnia brałam tabletki antykoncepcyjne, ale ze względu na złe samopoczucie podjęłam decyzje o ich przerwaniu (z tego opakowania zostało mi jeszcze 6 których już nie wzięłam). 10grudnia miałam owulacje. Krwawienie z odstawienia nastąpiło 11 grudnia i trwało do 16. Moje cykle podczas brania tabletek były zawsze regularne, trwały 28 dni. Wcześniej miesiączkę miałam 26 do 30 listopada no i teraz to krwawienie z odstawienia w 3 tygodniu tabletek tj.11 grudnia. Czy jeżeli nastąpiło to krwawienie z odstawienia to miesiączki już nie dostanę prawidłowo w tym miesiącu[powinnam dostać ok 24 grudnia czyli 14 dni od owulacji ale nie wystąpiła]?Mam jeszcze jedno pytanie czy możliwe jest przyspieszenie owulacji i mogła ona wystąpić 24 grudnia zamiast okresu który był 11 grudnia czyli to krwawienie z odstawienia? Bolą mnie od kilku dni jajniki a od dziś mam dziwny ból podbrzusza, ból piersi. Dodam również że doszło do stosunku bez zabezpieczenia 24 i 29 grudnia. Czy możliwa jest ciąża? Czy może to przyspieszona owulacja? Proszę o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Pierwsze krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie jest miesiączką a krwawieniem z odstawienia. Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pierwsza owulacja pojawia się zazwyczaj z 10-14 dniowym opóźnieniem (podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych owulacja jest zahamowana). Zatem pierwsza miesiączka może pojawić się również z takim opóźnieniem.
Objawy, który się u Pani pojawiły mogą świadczyć o zbliżającej się miesiączce.

Jeżeli doszło do stosunku bez zabezpieczenia należy liczyć się z zajściem w ciążę. Po około 2 tygodniach od stosunku proponuję wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam