Przyśpieszone tętno

Jestem 27 letnią kobietą. Niecałe dwa tygodnie temu obudziłam się w nocy z dziwnym uczuciem lęku, potem bardzo szybko zaczęło bić mi serce, drętwieć ręce, miałam trudności z oddychaniem (dodam, że zdarzyło mi się to po raz pierwszy, do tej pory tylko jak stałam to przyspieszało mi tętno, robiło mi się gorąco i pociły mi się dłonie, od dłuższego czasu cierpię też na dolegliwości jelitowo żołądkowe). Pojechałam na pogotowie, tam po wykonaniu EKG diagnoza - tachykardia zatokowa, zalecenie wykonania TSH, ft3, ft4 oraz zażywanie magnezu. Dla pewności poszłam na prywatną wizytę do kardiologa. Pani doktor powiedziała, że mam bardzo szybki i nierówny puls. Z badań zaleciła tylko TSH i w razie gdyby było coś nie tak wizytę u endokrynologa, jeżeli natomiast TSH byłoby w porządku - założenie holtera. Wynik TSH 1,350, więc wydaje się, że w porządku. Teraz nie wiem, czy powinnam udać się do endokrynologa, czy może zrobić te dodatkowe badania ft3, ft4 czy od razu zgłosić się na założenie holtera? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

TSH jest prawidłowe więc najpilniejsze jest w chwili obecnej wykonanie 24-godzinnej rejestracji EKG metodą Holtera.
Pozdrawiam