Psychoterapia u psychiatry

Jestem obecnie pod opieką psychiatry, z powodu depresji. Czy u niego mogę również zacząć psychoterapię, czy muszę szukać terapeuty na własną rękę ?
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

O to najlepiej zapytać psychiatry, pod którego opieką się Pan/Pani znajduje.
Część psychiatrów prowadzi także psychoterapie. Najczęściej jednak terapeutami są psychologowie.
Z pewnością lekarz psychiatra, jeśli sam nie będzie w stanie podjąć się terapii, poleci dobrego specjalistę którego zna i z którym współpracuje.