Psychoza alkoholowa, lęki i myśli samobójcze

Juz ponad 3 lata leczę się na psychozę alkoholowa i jest coraz gorzej .Czy z tego powodu przysługuje mi zasiek stały z MOPR.Nie wiem co mam dalej robić jestem sam i sam muszę liczyć na samego siebie.Mam leki myśli samobójcze itd.Czuje ze mogę pęknąć.Pare razy próbowałem z lekami ale chyba jestem za mocny na leki.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przewlekły alkoholizm, jeśli nie powoduje dodatkowych schorzeń, nie może być podstawą ubiegania się o rentę. Jeśli jednak skutkiem alkoholizmu są takie choroby, jak np. przewlekłe zapalenie trzustki, kardiomiopatia, marskość wątroby to można starać sie o rentę. W tym przypadku zaświadczenie o stanie zdrowia wydaje internista lub lekarz rodzinny. Proponuję także skorzystać z pomocy psychiatry.

Konieczny jest kontakt ze specjalistą. Leczenie nie tylko psychiatryczne ale także intensywna psychoterapia. Zachęcam do poszukania dla siebie tej formy pomocy i wytrwałości, po to, by zacząć funkcjonować samodzielnie, poprawić jakość życia i satysfakcję z niego.
O zasiłek warto pytać bezpośrednio w MOPRze. Potrzebna jest jednak cała procedura weryfikacyjna i dokumentacja choroby.