Puchnięcie nogi w kostce po operacji żylaków nogi

Jestem 2 tygodnie po operacji żylaków lewej nogi. Mam cięcia nad kostką,2 na łydce,jedno pod kolanem ,jedno na udzie i 3 szwy w pachwinie.Wszystkie od wewnętrznej strony uda.Od 3 dni niepokoi mnie spuchnięta noga w kostce.Rano jest w porządku ,a później trochę pochodzę i kostka jest niewidoczna.Miejsce wokół cięcia nad kostką jest cały czas twarde. Wszystkie cięcia są zagojone,nie ma zaczerwień ani bólu. Czy mam skonsultować to z lekarzem,który mnie operował?W tej chwili jestem 700km. od niego.

Mogą wystąpic takie objawy , ale mimo opisu cięć nie znam zakresu operacji. proponuje skontaktować się tel. z operatorem oraz udac sie do najblizszego chirurga , zż