Pulsowanie części widzianego obrazu

Witam, Dziś miałem dziwne doświadczenie. W pewnym momencie część obrazu po prawej stronie zaczęła mi dziwnie pulsować. Widziałem tam obraz ale nie tak wyraźnie jak zawsze. Czasami jak szybko sie wstanie to są takie mroczki przed oczami. Miałem podobne uczucie ale nie na żarty się przestraszyłem. Zdarzyło mi się to po raz drugi w ciągu 2 lat. Czy ktoś może mi powiedzieć co to może być?

Jeżeli takie zaburzenia będą częściej powtarzać się trzeba wykonać badania u neurologa i okulisty, pozdrawiam