Pulsująca żyła na skroni, ucisk nad uchem i ból żuchwy

Witam.Mam 18 lat i od tygodnia odczuwam dziwne dolegliwości. Po prawej stronie na skroni pojawiła mi się wyczuwalna pulsujaca żyła. Nigdy czegoś takiego nie miałam. Odczuwam ucisk nad uchem na wysokości skroni oraz jakby bol żuchwy. Czuje się osłabiona, często jest mi nie dobrze. Dodam że spóźnia mi się miesiączka 12 dni, nie choruje na nadciśnienie (odkąd pamiętam moje ciśnienie wacha się w okolicach 94/80), często się stresuje, choruje na nerwicę lękową , często zaciskam również zęby.

Milena Lubowicz

Częste zaciskanie zębów może być przyczyną dolegliwości bólowych okolicy stawu skroniowo-żuchwowego z przeciążenia, ale żeby wykluczyć czy to nie proces zapalny proszę udać się do lekarza rodzinnego. Nie pisze Pani czy jest obrzęk lub zaczerwienienie więc nie jestem w stanie tego stwierdzić. W związku ze spóźniającą się miesiączką proszę wykonać test ciążowy, jeżeli była możliwość zapłodnienia.
Pozdrawiam