Puste jajo płodowe dwa razy z rzędu?

Witam.

Mam 28 lat i w maju 2010 roku poroniłam po raz pierwszy w 7 tygodniu ciąży. Lekarz stwierdził puste jajo płodowe, poronienie nastąpiło samoistnie. Teraz okazało się że znów jestem w ciąży, ostatnią miesiączkę miałam 27.10.2010 i powinien to być już 6 tydzień natomiast na badaniu USG nie widać zarodka. Moje pytanie brzmi czy jest możliwe aby "pusta ciąża" wystąpiła dwa razy z rzędu i czy jest szansa jeszcze na pojawienie się zarodka. Chciałabym zaznaczyć iż przed pierwszą ciążą miesiączki miałam bardzo regularne natomiast po poronieniu to się zmieniło i stały się bardzo nieregularne. Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam serdecznie!

W badaniu usg zarodek powinien być już widoczny 7 tygodniu ciąży. W Pani przypadku  na tym etapie ciąży zarodek może być jeszcze niewidoczny. Zatem należy cierpliwie poczekać do kolejnego badania.

Może być sytuacja, że po raz drugi pojawi się puste jajo płodowe. Wówczas konieczna będzie dalsza diagnostyka.

Póki co proszę być dobrej myśli.
Pozdrawiam