Pusty pęcherzyk ciążowy - czy mogę być w ciąży?

Witam,
borykam się z torbielami jajników, raz już miałam operację - stwierdzono torbiele endometrialne. Po roku odrosły, zostałam skierowana na kolejną operację. Torbiel aktualnie ma 7,5 cm.

Podczas wizyty u ginekologa 22 stycznia lekarz stwierdził, że widzi pęcherzyk ciążowy, ale bez zarodka. Czy jest to możliwe, skoro ostatnią miesiączkę miałam 27 grudnia? Wykonałam 22 stycznia test ciążowy z moczu i betę - wynik jest negatywny - brak ciąży.
Czy to jednak może być ciąża? Na obrazie USG wygląda jak pęcherzyk z jasną otoczką, ale pusty w środku.
Proszę o pomoc.

Dzień dobry!

Jeśli poziom beta HCG wyklucza ciążę, to widziany na USG obszar hipoechogeniczny nie świadczy o ciąży. Może być to objaw nieprawidłowej zmiany w endometrium. Po kolejnej miesiączce powinno być powtórzone badanie USG. Jeśli „zmiana” nie zniknie, powinna mieć Pani wykonane diagnostyczne wyłyżeczkowanie jamy macicy.

Z poważaniem