Pusty pęcherzyk ciążowy i niski poziom HCG

Wg ostatniej miesiączki jestem w 7tc. Na USG widać tylko pusty pęcherzyk, a HCG wzrasta pomału. Pierwszy pomiar w 6tc: 3227 mIU/ml, następny po 48h 4235 i następny po 48h 5053. Lekarz twierdzi, że może być to wczesna ciąża, że nie widać jeszcze zarodka. Ale ja wiem kiedy miałam owulację i po tym dniu nie miałam już stosunku płciowego, więc nie jest możliwością, że owulacja przesunęła się. Czy moje przypuszczenia o zatrzymanej ciąży są słuszne? Brak zarodka i niski wzrost HCG :(

Lek. Marta Gryszkiewicz

Pani przypuszczenia mogą być słuszne. Obraz pustego jaja płodowego świadczy albo o bardzo wczesnej ciąży, albo o braku zarodka.
Najlepiej jest wykonać kontrolne USG za około tydzień-dwa. Wtedy będzie Pani miała pewność, jaka jest diagnoza.
Dynamika narastania beta-hCG jest bardzo zmienna osobniczo, więc nie należy się sugerować wyłącznie tempem narastania, gdyż mogą to być zbyt pochopne wnioski.
Proszę być dobrej myśli.