Pytania w czasie badania USG ciąży

Jestem w 25. tygodniu ciąży. Wkrótce wybieramy się z mężem na USG 4 D. Nie traktujemy badania tylko jako możliwość zobaczenia dziecka i zabrania do domu fajnego filmu. Jakie powinniśmy zadać pytania lekarzowi wykonującemu badanie? Na co powinniśmy zwrócić uwagę, by wynieść z badania jak najwięcej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wg zaleceń PTG w czasie ciąży, która rozwija się prawidłowo powinno się wykonać 3 badania USG, tj. 11-14 tygodniu, 18-22 tygodniu oraz po 30 tygodniu. Nie ma zaleceń, by wykonywać USG 4D. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.