Pytanie o trądzik

Od kilku lat na mojej skórze pojawił się trądzik na plecach i na twarzy. Co stosować żeby się go pozbyć? Stosowałam wiele kremów ia efektów nie było. Nie wiem co mam robić czy iść do dermatologa czy lepiej nie. Moja mama mi mówi że trądzik po pewnym czasie zginie. Czy to prawda?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

W leczeniu zmian trądzikowych niezwykle ważna jest cierpliwość‡...
Obecnie odchodzi się™ od nadmiernie wysuszających produktów na bazie alkoholu- zwł‚aszcza w przypadku cer wrażliwych.
Proszę zwrócić‡ uwagę™ na pielę™gnację™ cery- waźne jest dobranie odpowiednich kosmetyków do cery z trądzikiem - np. seria Effaclar, Purritin. Proszę™ pamię™tać‡ o regularnym zł‚uszczaniu naskórka przy pomocy peelingów enzymatycznych. W aptekach dostę™pne są  wygodne preparaty typu 2w1 (np. Bioderma żel zł‚uszczający do mycia twarzy).

Nie jest wskazane samodzielne usuwanie wykwitów- jeże›li nie ma Pani obecnie zmian zapalnych na twarzy, to proszę™ skorzystać‡ z pomocy kosmetyczki, która pomoże w oczyszczeniu skóry twarzy.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.