Rak jelita grubego stwierdzony po kolonoskopii

Dzien Dobry, Mam 50 lat. Po kolonoskopii 3 tyg temu stwierdzono raka jelita grubego 10 cm od odbytu. pobrano probki, czekam na wynik rezonansu magnetyczneg watroby I jelita grubego-odbytu. moje pytanie co mam jesc a czego unikac. Pije siemie lniane gotowane codziennie, kefir, platki owsiane na mleku, unikam smazonego I alkoholu do ust nie biore. Mysle o miksowaniu warzyw I piciu soku z warzyw. jem owoce. Jakie pieczywo bogate w blonnik jesc? co jeszcze Doktor zaleca do jedzenia? prosze o odpo

W tym momencie decydujące jest ustalenie rozpoznania - wyniki badania wycinków i dalsze leczenie, dieta nie ma istotnego znaczenia, poza unikaniem tzw pokarmów ciężkostrawnych i wzdymających