Rak pęcherza moczowego a wskazania do jego usunięcia

Wcześniejszy wynik rozpoznanie rak pęcherza moczowego i czy konieczne jest usunięcie pęcherza pierwsza ocena carcinoma urotheliale G III druga ocena carcinoma urotheliale vesicae urinariae [ 8120 / 3 ICD-O code ] G III ( high grade ), infiltrans profunda tunicae submucosae ( pT1e ) et focalis carcinoma urotheliale " in situ" [ 8120 / 2 ICD-O code ]

Witam, zasadniczo powinno się wykonać wycięcie pęcherza. W niektórych przypadkach i ośrodkach daje sie jeszcze szansę podając dopęcherzowo szczepionkę p-gruźliczą (BCG). Każda sytuacja wymaga oddzielnej propozycji postępowania. Pozdrawiam RH