Rak przewodowy o średnim stopniu złośliwości

Moja babcia (75 lat) jest po usunięciu lewej piersi z guzem. Rozpoznanie kliniczne to rak piersi lewej. Natomiast opis makroskopowy zawiera informacje takie jak: brodawka - fragmenta mamillae, guz śr. 4,0 cm, włóknisty, Ca- carcinoma ductale infiltrans non comedo (GII), (Bloom II), cum alteratione probabiliter post therapiam. Badania immunohistochemiczne receptorów w toku, węzły chłonne pachowe - metasases carcinomatosae multiplices XV lymphonodulorum, węzły chłonne pachowe lewe tkanka tłuszczowa - tela fibrosa et adiposa, podejrzenie nacieku na miesień piersiowy większy - infiltriationes carcinomatosae absunt. Czekam na odpowiedź i dziękuję. Anna

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Z wyniku badania można wnioskować, że Babcia choruje na raka piersi (rak przewodowy) o średnim stopniu złośliwości, z przerzutami do węzłów chłonnych pachy. Z pewnością konieczne będzie dalsze leczenie. Rodzaj terapii będzie z pewnością zależał od stanu ogólnego Babci. Podeszły wiek oraz choroby towarzyszące, takie jak cukrzyca i nadciśnienie, choroby serca, często jednak ograniczają zastosowanie agresywniejszej chemioterapii. W zależności od wyniku receptorów hormonalnych będzie można zastanowić się nad leczeniem hormonalnym.

Pozdrawiam serdecznie