Rak żołądka u ojca a ryzyko genetycznego obciążenia

U mojego ojca (78l) stwierdzono raka żołądka, czy ja również mogę byc obciążona genetycznie rakiem?

Ryzyko raka żołądka w ciągu życia u Pani jest około dwukrotnie wyższe niż w populacji, ale wciąż w sumie niskie, chyba że w rodzinie były jeszcze takie przypadki.
W celu właściwej oceny ryzyka, a zwłaszcza w sytuacji gdy są jakieś dolegliwości brzuszne, radzę zastanowić się nad jednorazową gastroskopią i ewentualną ocena w kierunku Hel pylori.