Rany i krosty na dłoniach

Moja przygoda z alergią zaczęła się ok 13 lat temu. Zaczęło się od swędzenia palców u ręki (szczególnie rano i szczególnie lewej). Potem ze swędzenia powstały krosty z płynem, które pod wpływem drapania pękały, a następnie pojawiały się głębokie rany, które goją się strasznie długo. Problem ten mam do dziś ok 2-3 razy w roku przez 2-4 tyg. Robiłem testy (plastry) nic nie wykazały. Dodatkowo przez cały rok towarzyszy mi zapchany nos, wiecznie wydobywające się coś z nosa co trzeba raczej wydłubać. Leczę to już u laryngologa, na początku antybiotyk teraz krople na sterydach na razie bez efektu. Dodam jeszcze, że szczególnie rano (do 2-3 godz. po śnie kicham, są to serie po 3-5 kichnięć przez cały rok). Dla lepszego samopoczucia na noc łykam i***** z*** żeby lepiej się wyspać. Wspomnę jeszcze ze zajadałem już różne antidota typu Z****, A****, A**** efekt ....żaden. Proszę o pomoc. Może obecni tu specjaliści mieli takie przypadki z pacjentami. Co mam zrobić? Dodam jeszcze, że z uwagi na przewlekłość zarówno kataru, jak i ran na palcach bardzo uważam na to czym się myję, a nawet patrzę co dotykam, lecz sądzę, że wpływ na moje dłonie nie ma wpływu kontakt bezpośredni z "alergenem". Na koniec chciałbym przeprosić za małą fachowość w wypowiedzi. Moja wiedza na tematy alergiczne jest znikoma, ale nie ze względu na doświadczenia tylko z powodu braku czasu i oczytania z tematem.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Wyniki tzw. "testów alergicznych" są niestety mało wiarygodne. Wynik ujemny nie wyklucza alergii.
Opisane objawy, zwłaszcza dotyczące układu oddechowego czynią wysoce prawdopodobnym rozpoznanie alergii, choć oczywiście nie można wykluczyć innych przyczyn.
Objawy skórne mogą, ale nie muszą wiązać się z nadwrażliwością. Tym bardziej, że nie zauważył Pan konkretnego czynnika wywołującego, czy nasilającego dolegliwości. Co prawda nie wyklucza to alergii jako przyczyny, ale każe pogłębić diagnostykę. Wskazana jest wizyta u dermatologa, który oceni zmiany, zleci odpowiednie badania i postawi właściwą diagnozę. To pomoże wdrożyć odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam