Rany zmiażdzeniowe podudzia

Witam!Minął 3miesiąc gdy "nabawiłam" się ran zmiażdżeniowych podudzia.Zszywanie,martwica,ziarninowanie a obecnie używam maści UniGel,biorę vessel due w tab.Moim problemem jest obrzęk,opuchlizna kostki.Nawet leżenie z nogą wyżej nie pomaga.Stąd pytanie:czy tz opuchlizna kiedykolwiek zejdzie?Ewentualnie,jak wyleczyć?I mam pytanie o unigel,do jakiego momentu go stosować,do powxtania blizny?Czy może po nim coś innego brać?Nadmienię,że on znacznie goi ranę po ziarninowaniu.Dziękuję!

Stąd pytanie:czy tz opuchlizna kiedykolwiek zejdzie?
- Na to pytanie konkretnie nie odpowiem bez bezpośredniego badania, być może jeszcze wykonani badań dodatkowych np. USG Dopplera naczyń kończyny dolnej, ktora uległa zmiażdżeniu. Oczywiście szansa na powrót sprawnego krążenia żylnego jak i limfatycznego zawsze istnieje. Jednak bez konsultacji bezpośredniej nic więcej na ten temat nie napiszę.
Ewentualnie,jak wyleczyć?
- To wszystko zależy od stanu klinicznego, obecnego (nie widzę tego) jak i badań dodatkowych (np. USG Doppler głównie żył)
I mam pytanie o unigel,do jakiego momentu go stosować,do powstania blizny?
- Najlepiej stosować jeśli oczywiście obecnie przynosi efekty aż do powstania blizny.
Czy może po nim coś innego brać?Nadmienię,że on znacznie goi ranę po ziarninowaniu.
- Co do konkretnego stosowania odpowiednich preparatów musiałbym bezpośrednio obejrzeć ranę, poznać jej morfologię, gdyż różne preparaty dostosowuje się z reguły indywidualnie.