Ratunku! Jak mam schudnąć w wieku 12 lat?!

Witam. Mam 12 lat.151cm wzrostu i ważę 52 kg. Nie jem słodyczy ani "fast-fudów". Staram się ograniczać, ale mimo tego, że nie podjadam, tyje z każdym dniem. Jem tyle, co każdy człowiek w moim wieku. Proszę pomóżcie! Co mam robić?!
12 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie przejmuj się.
Cały czas rośniesz, przez co zmienia się proporcja masy ciała do wzrostu.

Ogranicz jedynie spożycie słodyczy, fast-foodów, kolorowych i dosładzanych napojów.

Ruszaj się jak najwięcej.

Zadbaj także aby Twoja dieta była urozmaicona.
Proponowałabym Ci zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.

Pozdrawiam

------------------------------------------------------------------------------------------

Stosując dietę samodzielnie możesz sobie zaszkodzić - doprowadzić do niedoborów składników odżywczych, opóźnić wzrost oraz obniżyć tempo metabolizmu (wszelkiego rodzaju diety <1000 kcal, głodówki przynoszą efekty, ale tylko tymczasowe - potem przytyjesz z nawiązką).