Reakcje po udarze pnia mózgu

Pacjentka po udarze pnia mózgu reaguje na głosy najbliższym, 2 razy dziennie ktoś cały czas do niej mówi, rozpoznaje, rozumie co się mówi reaguje płaczem lub uśmiechem, oddycha,podnosi głowę, ramiona jakby chciała wstać, czy jest szansa że wróci do zdrowia po rehabilitacji i kiedy zacznie mówić? Narazie dostaje lek z komórek mózgowych świni jest bardziej skupiona na osobie co do niej mówi, wczoraj zaczęła ruszać całymi nogami a nie tylko kolanem jak wcześniej, Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez znajomości pełnego obrazu klinicznego nie można określić ewentualnego rokowania. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.

Po udarze mózgu zawsze należy podjąć rehabilitację, trudno jest mówić w tej chwili o efektach. W dużej mierze zależą od wieku pacjenta, rozległości udaru. Cerebrolizyna jest lekiem, który ma pozytywny wpływ na układ nerwowy, ale o jego efektach też trudno jednoznacznie się wypowiadać. Moim zdaniem warto zasięgnąć porady fizjoterapeuty, neurologopedy (logopedy), oczywiście proszę być w stałym kontakcie z lekarzem neurologiem.