Receptory hormonalne - co oznacza taki wynik?

Witam ;) Mam bardzo ważne pytanie. Moja ciocia, lat 47, ma raka piersi. I jest po operacji - ma wyciętą jedną pierś, lecz lekarze dostrzegli pozostałości komórek rakotwórczych. Ciocia zrobiła wyniki receptorów i wyszed jej taki wynik: ER(-), PgR (-), c -erbB-2+++. Proszę o pomoc, co może oznaczać ten wynik.

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Receptory hormonalne oznacza się w celu określenia możliwości włączenia leczenia hormonalnego (więcej na ten temat: http://portal.abczdrowie.pl/hormonoterapia-w-raku-piersi) oraz rokowania. Brak obecności receptorów hormonalnych (dla estrogenów i progesteronu) oraz dodatni c-erb (HER2) - tak jak stwierdzone u Pani Cioci - niestety wiążą się z większą agresywnością nowotworu.

Pozdrawiam serdecznie