Refluks żołądkowy - czy odpowiada za nadmierną produkcję śliny?

Bardzo proszę o pomoc, mama moja choruje na refluks żołądkowy - czy przy tej chorobie może być tak, że strasznie wydobywa się ślina taka ciągnąca, a czasami jest tak sucho, że język kołkiem stoi? Męczy się już z tym problemem bardzo długo i żaden lekarz nie wie co jej jest. Dlatego bardzo bym była wdzięczna, żeby mi odpowiedział ktoś kompetentny w tej sprawie. DZIEKUJĘ SERDECZNIE...
ponad rok temu

Dzień dobry!
Refluks żołądkowy nie ma wpływu na jakość i ilość wydzielanej śliny. Niektóre lekarstwa mogą powodować suchość w ustach lub niewystarczające picie płynów.
Z poważaniem