Regeneracja organizmu po wysiłku fizycznym

Jak szybko zregenerowac organizm po wysilku fizycznym?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zależy o jakiego typu wysiłku fizycznym mowa. Organizm posiada pewne rezerwy aby mógł sam się zregenerować przy normalnym trybie odżywiania. Warto jednak podkreślić, że należy zadbać o odpowiednią ilość płynów.

Witam serdecznie,

regeneracja organizmu rozpoczyna się nie w momencie zakończenia aktywności fizycznej ale już w momencie jej rozpoczęcia. Z tego względu konieczne jest odpowiednie odżywienia organizmu. Zaleciłabym analizę sposobu żywienia i stanu odżywienia w celu oceny możliwości organizmu do prawidłowej regeneracji a następnie wprowadzenie konkretnych zmian w tym celu.

Pozdrawiam,
mgr dietetyki Natalia Główka