Regularne miesiączki a planowanie dziecka

Witam. Mam do Państwa pytanie mianowicie. Lekarz ginekolog powiedział mi że aby zajść w ciążę trzeba mieć regularne miesiączki ze to jest podstawa i dał mi tabletki na wyregulowanie miesiączki. Natomiast drugi lekarz powiedział ze wyregulowanie miesiączki po to żeby zajść w ciąże to jest zupełnie co innego ze to rożni się od siebie. Trochę to skomplikowane jak dla mnie i nie bardzo rozumiem o co chodziło tym lekarzom. Bo w moim przypadku mam regularne a nie udaje mi się zajść w ciąże.Dziekuje

Regularne miesiączki nie wystarczą aby zajść w ciążę. Regulowanie ich za pomocą tabletek antykoncepcyjnych też nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli stara się Pani o dziecko dłużej niż rok to wskazane jest rozpoczęcie diagnostyki niepłodności- badań hormonalnych badania USG a w razie konieczności badań bardziej specjalistycznych.