Regularnie przyjmuję tabletki, czy pomimo tego mogę być w ciąży?

Od 14. roku życia bez przerwy biorę tabletki antykoncepcyjne, ponieważ lekarz stwierdził u mnie PCO. Tabletki przyjmuję regularnie, jednak moje dwa ostatnie krawienia mnie zaniepokoiły. Otóż były bardziej obfite, trwały tylko 4 dni (a zawsze trwały 6 dni) i zauważyłam ciemnoczerwone skrzepy. 5 dni po krwawieniu robiłam test ciążowy - wynik był negatywny. Niepokoi mnie moja temperatura ciała - od krawienia minęło 7 dni, a ja ciągle mam 36,9-37,3°C. Zauważyłam też śluz koloru białego o konsystencji bardzo lepkiej. Mam wrażenie również, że twardnieje mi brzuch. Współżyję z chłopakiem regularnie, przyjmuję tabletki o 18:00. Nie wymiotowałam ani też nie miałam biegunki. W ostatnim czasie przyjmowałam jedynie herbatkę na przeziębienie. Czy temperatura ciała oraz śluz mogą być objawiami ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Krwawienie nie zawsze musi wyglądać tak samo. Nie powinna się Pani tym niepokoić.

Biała wydzielina może wynikać z infekcji (a może rownież być wariantem normy). Jesli ma Pani wątpliwości proponuję wizytę u ginekologa. Nie wiem, czy pita przez Panią herbatka zmniejsza skuteczność tabletek (dlatego takie herbatki nie są polecane - nie podlegają kontroli farmaceutycznej). Z tego względu ciąży nie sposób wykluczyć. Proponuję wykonać test ciążowy.

Temperatura ciała nie ma nic do rzeczy. Może Pani mieć infekcję lub może ma Pani taką temperaturę przez całe życie.