Rehabilitacja po operacji przepukliny pępkowej

Jak zadbać o siebie po operacji przepukliny pępkowej,czym przemywać,czy w ogóle nic nie robić?

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Ranę najlepiej przemywać preparatem oktenidyny raz dziennie po normalnej kąpieli rany w mydlinach i po jej osuszeniu. Zakładać codziennie świeże opatrunki. Unikać wysiłku fizycznego, przeciążania powłok brzusznych (kaszlu, zaparć) przez około 1-2 miesięce po zabiegu. Chyba, że inaczej zalecił lekarz prowadzący.