Rehabilitacja po udarze

Witam, dziś moja mama trafiła do szpitala z powodu udaru. Ni emogła dostac jakiegoś leczenia l... bo jest 2 tyg po operacji na sercu. Lekarz powiedział ze zastoswał standardowe leczenie. Czy takie leczenie w dzisiejszych czasach przynosi skuteczne efekty? na czym polega rehabilitacja po udarze i czy mozna wrócić do pełnej sprawnosci ?( mama trochę neiwyrwanie mówi, a lewa reka jest roche niesprawna)

Aleksander Ropielewski

Najpewniej chodzi Pani o leczenie przeciwkrzepliwe, którego zastosowanie w tej sytuacji jest przeciwwskazane. Inne formy leczenia również przynoszą efekt terapeutyczny. Odnośnie rehabilitacji należy zacząć ją jak najszybciej. Polega ona na zabiegach z fizjoterapeutą i logopedą. Rokowanie zależy od obszaru objętego udarem i stanu ogólnego chorego, oraz indywidualnych sytuacji.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Pacjenci po udarze mózgu zawsze są rehabilitowani, wskazana jest praca z fizjoterapeutą i neurologopedą (lub logopedą), wyniki zależą m.in.od lokalizacji,rozległości i typu udaru oraz widocznych deficytów ruchowych i mowy