Rehabilitacja w zwężeniu kręgów szyjnych

Witam! Mam zwężenie kręgów szyjnych, chód tzw. jak kaczka. Często się potykam. Drętwieją mi palce lewej ręki. Czy pomogłaby mi rehabilitacja? Zaznaczam, że choruję na nadciśnienie. Nie wiem, jakie zabiegi byłyby wskazane. Proszę o poradę.

Trudno mi określić bez szczegółowych badań jaki dokładnie jest stan Pani kręgosłupa. W takim przypadku radziłbym wykonać rezonans magnetyczny na pewno odcinka szyjnego kręgosłupa. Z wynikiem trzeba skonsultować się z neurologiem. Na podstawie wyniku rezonansu magnetycznego zostanie ostatecznie podjęta decyzja, czy można taki stan jeszcze leczyć farmakologicznie, czy poprzez rehabilitację, czy też trzeba już leczyć operacyjnie. Na podstawie tak krótkiego opisu Pani objawów nie odpowiem w szczegółach, czy można takie zaburzenia neurologiczne powstałe na podłożu zwyrodnienia kręgosłupa leczyć poprzez rehabilitację (nie podam tez rodzaju zabiegów bez konkretnych informacji na temat stanu kręgosłupa).