Rekonstrukcja ścięgna krzyżowego przedniego

Jestem miesiąc po zabiegu (rekonstrukcja ścięgna krzyżowego przedniego) i w koło miejsca pobrania przeszczepu jest krwiak i nie wiem w jaki sposób mogę go zlikwidować, przykładałem kompresy (zmrożone) żelowe, smaruje maścią LIOTON 1000 i nie widzę żadnej poprawy.

Szanowany Panie - jeśli minął ponad miesiac czasu od zabiegu, a krwiak utrzymuje się nadal najpewniej będzie wymagał odbarczenia - czyli wykonanian punkcji. Jednak zadecydować o tym powinien ortopeda po zbadaniu Pana. Jeśli jednak jest to jedynie podbiegnięcie krwawe (w fazie wchłaniania) wystarczy zazwyczaj włączenie zabiegów fizykoterapeutycznych np. ultradźwięki, masaż limfatyczny, laser. Zapewne korzysta Pan teraz z programu kinezyterapii po rekonstrukcji ACL - można o tych zabiegach porozmawiać z terapeutą prowadzącym z Panem ćwiczenia. Pozdrawiam.