Relacje z osobą, która uważa, że zawsze ma rację

Dlaczego pojawia się we mnie poczucie winy, jeśli zwrócę komuś uwagę grzecznie, kulturalnie, a ktoś uważa, że postąpiłem niewłaściwie, bo ta osoba ma zawsze rację? Dlaczego osoba, która "zawsze ma rację", według jej mniemania, tak impulsywnie reaguje, gdy zwrócę jej uwagę, delikatnie, bez podnoszenia głosu? I wówczas to ja jestem winny, ponieważ śmiałem jej zwrócić uwagę.

Jeśli w relacjach z osobami o silnym poczuciu własnej wartości czuje się Pan onieśmielony, przezywa poczucie winy i trudności w zwróceniu uwagi czy podjęciu dyskusji, warto przyjrzeć się przyczynom takiego stanu rzeczy. Być może jakieś Pana wcześniejsze doświadczenia, czy relacje spowodowały takie Pana nastawienie? Poznanie przyczyn i praca nad nimi pozwoli zyskać więcej pewności siebie w relacjach z takimi osobami, a także poprawi samoocenę i poczucie wartości.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza