Relacje z rodzeństwem i matką narzeczonego

Witam,mam pytanie do psychologa.Mam 32lata,jestem kobietą.Pytanie dotyczy mojego związku a właściwie relacji z rodzenstwem i matką narzeczonego.Gdy ich odwiedzam wciąż kogoś z zewnątrz krytykują lub siostra siostrę itp.Głównymi tematami rozmów są narzekania.Im dłużej ich znam i bliżej ich byłam,tym bardziej mi to przeszkadza.Wracam do domu i jestem zmęczona,nie mogę zasnąć od nadmiaru emocji.Wiem,że mnie też się czepiają.Jak to poukładać?

Gdyby się udało ustalić "wspólny front", to połowa sukcesu za Państwem.
Druga, trudniejsza połowa, to mówienie o swoich odczuciach do tych osób. Być może to zadanie nie na najbliższe miesiące, ale lata. Wsparcie narzeczonego/męża znacznie by ułatwiło asertywne ułożenie relacji między Państwa dwójką a "nimi".
A jeżeli partner nie widzi nic niewłaściwego w zachowaniu bliskich...? To będzie droga pod górkę, trudniejsza, ale też możliwa.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam,
nie można wpłynąć na zachowanie innych osób. To zrozumiałe, że jest Pani zmęczona po takich wizytach. Czy rozmawiała Pani z mężem o tym problemie? Być może on nie wie, że jest do dla Pani uciążliwe. Najlepiej szczerze powiedzieć o swoich uczuciach i poprosić męża, by porozmawiał z bliskimi.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl