Remisja schizofrenii paranoidalnej

Choruję na schizofrenię paranoidalną 18 lat, większą część życia. Przyjmuję abilify 15 mg/dzień. Od 9 lat jestem w remisji, pracuję i sam się utrzymuję. Mam pytanie: jak długa musi być remisja by uznać, że jestem zdrowy? Czy możliwe jest funkcjonowanie na mniejszych dawkach leku?

Warto porozmawiać o tym konkretnie ze swoim lekarzem psychiatrą. W wielu przypadkach podejmuje się próbę zmniejszenia dawki leku, decyduje jednak o tym lekarz razem z pacjentem i powinno się to odbywać pod jego ścisłą kontrolą (w razie pogorszenia stanu lub nawrotu).