Residua deciduae et villorum po łyżeczkowaniu

Witam, Wykryto u mnie poronienie zatrzymane w 9 tygodniu ciąży. Miałam zabieg łyżeczkowania, otrzymałam wynik histopatologiczny : Residua deciduae et villorum. Jak należy to interpretować? Czy to było poronienie samoistne czy czymś spowodowane??
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tłumaczenie to : Pozostałości błony doczesnej i kosmków. Nie jest to wynik negatywny a jedynie ocenia co było treścią materiału histopatologicznego. Na jego podstawie nie można określić przyczyny poronienia.