Resztki poporodowe a ich usunięcie

Po 6 tyg od porodu umówiłam sie na wizytę do specjalisty okazało sie ze zostały mi resztki poporodowe. Tego samego dnia lekarz skierował mnie do szpitala na zabieg łyżeczkowania. Po zabiegu otrzymałam antybiotyk i zostałam na 4 dni obserwacji , w dzień kiedy powinnam zostać wypisana ,przebadano mnie i okazało sie że po piątkowym zabiegu nie oczyszczono mnie dokładnie i czeka mnie kolejny zabieg instrumentalnego usunięcia resztek łożyska z szyjki macicy. Czy takie działanie jest dopuszczalne ?

Osobiście zrobiłbym Beta -HCG w surowicy krwi, a przynajmniej test ciązowy. Jeśli będzie negatywny to czekałbym i ocenił jame macicy za kilka miesiący. Wtedy leczenie na drodze hysteroskopii jest o wiele skuteczniejsze, a zarazem wolne od powikłań. Ponadto martwa, nieaktywan hormonalnie tkanka może do tego czasa sama sie złuszczyć.
Temat trudny.