Reumatyzm, ból kręgosłupa i trudności w chodzeniu
Witam.Chorowałam na reumatyzm,brałam ok.10lat penciline .W 16r.ż.uznano ,że już jestem zdrowa mając 25lat zaczęłam chorować na korzonki,po kilku latach okazało się,po RM dysk mi wypada.operacja w 97r.usuniecie dysku l4/l5.Od kilku lat stan pogarsza się.Ostatni.RM-Na wszystkich poziomach jest obniżenie,krazkil3/l4 il4/l5 sa spłaszczoneNa poziom.l4/l5centralno-obustronna rewypuklina uciska na worek oponowy.Zmiany wg TypIModica w trzonach kregowych.Torbiel oponowa S1/S2.Nie moge chodzic.ból

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam! Opisane zmiany nakazują rozważyć ponowną operację stawów kręgosłupa. Proszę zgłosić się do neurochirurga który przeprowadzi kwalifikację do ewentualnego zabiegu.