Rezonans magnetyczny głowy - wynik

Witam, robiłam ostatnio badanie głowy. Wykazało mi, że w prawej półkuli mózgu widać kilka niespecyficznych - naczyniopochodnych? - ognisk demielinizacji:dwa wielkości do 2 mm w ośrodku półowalnym oraz 2-3 ogniska wielkości do 3 mm w okolicy rogu przedniego komory bocznej. Czy to może być prawda, że przeszłam udar mózgu o czym wspomniała mi lekarz rodzinna?

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry Pani!

Ogniska demielinizacji mogą być pozostałością po niedokrwieniu np. jeszcze z okresu noworodkowego. Jednakże mogą być wywołane różnymi innymi schorzeniami na przykład stwardnieniem rozsianym czy infekcją, wirusem opryszczki oraz wieloma innymi.

Takie zmiany należy obserwować i nie kalasyfikować od razu jako pozostałość po dawno wygasłym procesie. Nie pisze Pani o objawach. Czy była Pani u neurologa z tą kliszą rezonansu magdnetycznego? Warto udać się do specjalisty, bowiem przeoczenie niektórych chorób może zmniejszyć szansę na wyleczenie.