Rezonans magnetyczny mózgowia osoby 30-letniej

Bardzo proszę o informację jak rozumieć następujący wynik badania rezonansu MR MÓZGOWIA. Dodam, że wynik należy do osoby 30-letniej. "Dwa drobne 4-5 mm ogniska hiperintensywne w obrazach T2-zależnych, w całkowitym wygaszeniu systemu w sekwencji FLAIR, położone w lewej półkuli- najprawdopodobniej stare ogniska naczyniopochodne."

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z wynikiem badania należy zgłosić się do lekarza kierującego na badanie / neurologa. Zgodnie z opisem badania zmiany są najprawdopodobniej łagodne, obecne w mózgu od dłuższego czasu i związane są z nieprawidłowymi naczyniami. Ew. leczenie zależy od objawów neurologicznych, może zostać zlecone badanie kontrolne w przyszłości.