Rokowania przy nowotworze pęcherza moczowego

Witam. Ma 53 lata i w piątek po rutynowych badaniach wykryto u mnie nowotwór pęcherza moczowego wielkości 2 cm. Dostałem skierowanie do szpitala na operacje na początek przyszłego tygodnia czyli wycięcie i oddanie do badania histopatologicznego ale wyniki bedą dopiero minimum za 2 tygodnie,nie wiem nic na temat tej choroby i rokowań oraz złośliwości guzów,informacja ta wstrząsnęła mnie do tego stopnia ze nie mogę sie pozbierać.Mam żonę i 2 synów,proszę tszczerze powiedzieć mi jakie mam szanse J.

Rozumiem, że jak dotychczas ma Pan podejrzenie, decydujący będzie wynik badania cystoskopowego, a zwłaszcza wynik badania wycinków pobranych do badania histopatologicznego.Trzeba się pozbierac, bo z wielkości podanej guza, 2 cm, należy mieć nadziję, że nawet jeżeli to okaże się byc rakiem, ma Pan szanse na wylecznie. PS ten typ nowotworu szzcegolnie często występuje u palaczy, czy nie ma Pan w tym swojego udziału?