Ropa i swędzenie po wyrwaniu włoska w okolicy sutka

Witam, jakiś miesiąc temu zauważyłam włosek jakiś centymetr od sutka, wyrwałam go pęsetą, co spowodowało, że następnego dnia w tym miejscu powstało małe wybrzuszenie. Po 2 tygodniach nie zniknęło, a kiedy je ścisnęłam, wyciekła ropa (jasnokremowa maź). Myślałam, że po tym zniknie, aczkolwiek, co jakiś czas ta ropa zbierała się tam. Dziś zauważyłam zaczerwienienie i swędzenie wokół tego (czyli miesiąc od wyrwania włoska). Czy to coś poważnego? Powinnam się udać do lekarza?

Witam serdecznie!

Prawdopodobnie to zapalenie mieszka włosowego. U wielu kobiet wokół brodawki sutkowej pojawiają się włoski. Jednocześnie jest to miejsce bardzo wrażliwe i łatwo może dojść do stanu zapalnego. Jeżeli wyrywać włoski - to po uprzednim przetarciu miejsca wodą utlenioną i wydezynfekowaniu pęsety (np. spirytusem).

Aktualnie może Pani zmiany skórne przecierać 2x dziennie wodą utlenioną lub Octeniseptem (środek dostępny w aptece bez recepty). Można także w przerwach stosować maść cynkową (działanie wysuszające). Po kilku dniach zmiany powinny ustąpić.

Pozdrawiam serdecznie!