Ropiejące oczko u miesięcznego dziecka

Witam serdecznie. Mój miesięczny synek ma problem z ropiejącym prawym oczkiem. Początkowo pomogło samo przemywanie(sól fiziologiczna, przegotowana woda,rumianek), jednak problem po paru dniach znowu powrócił, Lekarz przepisał krople Sulfacetamidum,stosujemy je 5 dzień jednak nic nie pomogają - mam wrażenie,że jest wręcz przeciwienie,bo bardziej ropieje i łzawi. Czy powinnam ponownie skonsultować to z lekarzem rodzinnym czy udać się bezpośrednio do okulisty?

Proszę odstawić Sulfonamid. zastosować Sol.0,3% Tobrex 3x do PLO przez 7 dni. Woreczek łzowy po str. infekcji należy masawać. Jeżeli Panoi tego nie zrobi, będzie tam zalegała ropa. Musi ktoś Panią nauczyć, jak to robić. Potem płuczemy 0,9% NaCl oko, i zakrapiamy antybiotyk. Jeżeli po 7-10 dniach łezka w OP będzie stała, to jest kanalik do sondowania u synka. POzdrawiam acha, bez rumianku.